Načítám…
Seznam se s nejlepšími hráči první sezóny

Seznam se s nejlepšími hráči první sezóny

7. Červen 2020

První sezóna Gaming ligy, ve které se celkem odehrálo 834 zápasů, je za námi. Seznam se s top 3 hráči jednotlivých lig první sezóny.

Představujeme nejlepší hráče historicky první sezóny Gaming ligy v jednotlivých ligách. Tito hráči mají nejlepší výchozí pozici dostat se do TOP hráčů ročníku 2020 a bojovat o hlavní ceny.

FIFA 20 - PS4

 • Počet hráčů v sezóně: 102
 • Počet odehraných zápasů: 460
 • Procento odehraných zápasů:  70 % z 664 vypsaných
FIFA na PSku byla největší ligou v první sezóně Gaming ligy a zapojilo se přes 100 hráčů.

Králem první sezóny ve FIFA 20 na PSku, tedy největší ligy v rámci Gaming ligy, se stal Matěj Beznoska. V celé sezóně jen 2 krát prohrál. Matěj pochází z Nehvizd u Horních Počernic a od malička fandí Slávii. Ve FIFĚ nejčastěji hraje za Juventus nebo Francouzskou reprezentaci. Fotbal hraje i na živo za Sokol Dolní Počernice B. Mimo FIFY, kterou pravidelně hraje od FIFY 18, si rád zahraje i formule nebo Call of Duty.

Druhý skončil Michal Žubor, který se prokousal za svým druhým místem až ze třetí úrovně, kam byl na začátku zařazen. Michal měl bilanci 12 výher a 4 proher. A rodák z Banské Bystřice je jediným slovenským zástupcem v top 3 ve FIFĚ na konzolích (Xbox a PS). FIFU hrával od malička, ale častěji začal hrát až teď v dubnu během koronapauzy, kdy si koupil FIFU 20. V lize hrával hlavně za PSG, Real nebo Francii, ale jinak fandí Chelsea, která mu však ve hře nevyhovuje.  A z dalších her hraje občas s kamarády Apex nebo Warzone. Z reálných sportů se věnuje zápasu zvanému grappling.

Na třetím místě skončil Milan Plesar. Ten se FIFĚ věnuje pravidelně od ročníku 11. Hraje hlavně FUT víkendovou ligu a mimo toho si občas zahraje i Fortnite, NHL a Kingdom Come. Fotbal jako takový hraje od 5 let. Nyní za Jiskru Višňovou v severočeském krajském přeboru na postu středního záložníka, ale zkusil si i 5. nejvyšší polskou ligu. V Česku fandí Spartě, ale jeho největší fotbalovou láskou je Chelsea a Frank Lampard.

Také stojí za zmínku cesta Patrika Pfeifera, který jako jediný za celou sezónu ani jednou neprohrál. Nakonec došel z 9. úrovně až do 4., kterou se mu povedlo vyhrát. Podobně si vedl i Peter Stacho, když se dostal z poslední úrovně až do 7. Na cestě jen jednou prohrál. A jen 2 prohry měli Martin Chovanec (posun ze 6. úrovně do 2.) a Lukáš Šípoš (posun z 9. do 5. úrovně).

HráčBodyVýhryProhry
1. Matěj Beznoska649142
2. Michal Žubor604124
3. Milan Plesar60097

FIFA 20 - Xbox

 • Počet hráčů v sezóně: 38
 • Počet odehraných zápasů: 154
 • Procento odehraných zápasů:  64 % z 241 vypsaných
Na Xboxu se mezi top 3 neprosadil žádný ze slovenských hráčů a to ani v FIFĚ ani v NHL.

Nejvíc bodů ve FIFA 20 na Xboxu nasbíral Pavel Kopecký, který za celou sezónu okusil hořkost porážky 4 krát. Z toho 2 krát s Patrikem Mikulíkem, který byl nakonec druhý, a 2 krát s Martinem Hrabinou. Pavel hrál FIFU 17 a 18. FIFU 20 si koupil až týden před začátkem Gaming ligy a pak poctivě trénoval. Jinak si zahraje spíš až večer nárazově, když usne jeho miminko. Občas si zahraje také GTA 5 a NHL, ale to teď už minimálně. Ligu hrál za Real, Liverpool a repre Belgie, jinak je ale už od narození fanouškem Slávie. Pavel sportuje také na živo a fotbal si rád zahraje rekreačně. Mimo to hrál závodně stolní tenis. Ve VAŠÍ LIZE, sesterské projektu Gaming ligy, hrál v Praze, kde teď už 20 let žije, také badminton nebo beach volejbal.

Patrik Mikulík vyhrál všechny zápasy v 1. úrovni v 1. kole, ale potom se mu už tolik nedařilo, ač se 1. úrovni udržel po celou sezónu. Nakonec zasloužené 2. místo. Patrik hraje FIFU už od roku 2001 a nejradši v režimu Ultimate. S letošním ročníkem není ze strany vývojářů příliš spokojen, ale věří v lepší budoucnost v dalších ročnících. Jeho srdovkou je Real Madrid, ale občas si zahraje i za Liverpool, Manchester City, PSG nebo Juventus. Hraje hlavně FIFU, ale rád si zahraje i další sportovní hry jako Rugby, NHL nebo UFC. Reálně fotbal hraje v nižších soutěžích ve svém bydlišti Těmice na Moravě. Mimo fotbalu se věnuje také tenisu.

Jan Šípek se udržel na 3. místě těsně před svými pronásledovateli. V 1. až 3. kole byl v 1. úrovni, ale kvůli skrečovaným zápasům a reorganizaci ligy kvůli snížení počtu hráčů se ve 4. kole představil až ve 3. úrovni. Honza hraje pravidelně FIFU od ročníku 16, ale hrával s kamarády už pd roku 2006. Rád si zahraje i další sportovní hry. Hlavně NHL a teď i NBA 2K20. Naživo fotbal hrál v mládeži a pak přešel na basket, ale tam už aktivní kariéru kvůli zranění ukončil. Honza je z Plzně a tak je jeho oblíbeným týmem Viktorka. V lize většinou nastupuje za Liverpool. 

Za zmínku určitě stojí také výkony Martina Hrabiny. Ten naskočil až do 2. kola a nejdříve vyhrál svoji skupinu ve 2. úrovni a pak i 2 krát v 1. úrovni. Navíc za celou dobu neztratil ani jednu hru a soupeři proti němu byli bezmocní. Na lepší než 6. místo to ale za 3 kola nestačilo. Nejvíce výher v sezóně si připsal Miroslav Slugeň. Bylo to 14 a postupně se propracoval ze 4. úrovně až na vítěze 2. úrovně v posledním kole sezóny.

HráčBodyVýhryProhry
1. Pavel Kopecký365124
2. Patrik Mikulík339105
3. Jan Šípek28078

FIFA 20 - PC

 • Počet hráčů v sezóně: 22
 • Počet odehraných zápasů: 146
 • Procento odehraných zápasů:  83 % z 175 vypsaných
Hráči na PC měli nejlepší schopnost se domluvit na odehrání zápasů. Mezi top 3 se dostali hned 2 Slováci, což se v jiné lize nepovedlo.

Nejlepším hráčem na PC ve FIFA 20 byl dvacetiletý Filip Farkaš, který za celou sezónu prohrál jen jednou a udržel se tak celou sezónu v 1. úrovni. Jeho přemožitelem byl jen celkově druhý Adam Babic. Filip začal hrát FIFU od ročníku 19, kde začal hrát v režimu Ultimate a teď hraje pravidelně víkendovou ligu. V lize hraje nejčastěji za Francii a také Liverpool, na což jako fanoušek Manchesteru United není zrovna pyšný, ale ve hře mu sedí víc. Fotbal hrával v dorostu za FC Košice a poté se přesunul do MŠK Tesla Stropkov, kde hrál 3. ligu. Teď už ale hraje jen rekreačně. Jinak si občas zahraje s kamarády Counter Strike a když si chce odpočinout, tak Heartstone.

Adam Babic exceloval ve 3. kole, kdy nenašel v 1. úrovni přemožitele. Jinak v každém kole ztratil jeden zápas a byl z toho zasloužené 2. místo v jarní sezóně Gaming ligy. FIFU online hraje od ročníku 15 a mimo FIFY si rád zahraje také Hearthstone a CS GO. V lize hraje většinou za svůj oblíbený Real Madrid a jen občas ho vymění za Liverpool. Fotbal hrál i reálně, ale teď je po operaci, tak teď je to spíš jen na stolní tenis. Jinak pochází z malé obce Jalšovík ze středního Slovenska a aktuálně žije v Bratislavě.

Třetí místo vybojoval Evžen Horák, který si připsal bilanci 10 výher a 9 proher. Evžen hraje FIFU už 14 let, ale aktivněji 3 roky a už od mala hraje také fotbal. Aktuálně za Rymice ve Zlínské kraji, kde také bydlí. V nejnižší soutěži nastupuje na postupu stopera a rád by si někdy zahrál alespoň krajský přebor. Jeho oblíbený tým je Machester City, ale v lize hraje hlavně za FC Barcelonu. Mimo FIFY si rád zahraje Assassin's Creed, World of Warcraft a sem tam střílečky a závodní hry.

HráčBodyVýhryProhry
1. Filip Farkaš265171
2. Adam Babic239153
3. Evžen Horák198109

NHL 20 - PS4

 • Počet hráčů v sezóně: 22
 • Počet odehraných zápasů: 60
 • Procento odehraných zápasů:  51% z 118 vypsaných
Hokej pravděpodobně už nebyl, kde hrát, protože se hráčům NHL 20 na PSku nedařilo příliš domlouvat zápasy. V další sezóně to snad bude lepší :)

Liga v NHL 20 na PSku byla jasnou záležitostí Jakuba Bláhy. Ze 16 zápasů neztratil ani jednu hru a nebylo co řešit. Poměrně malý bodový rozdíl byl mezi druhým až čtvrtým hráčem. Nakonec na druhém místě skončil Jiří Jung. Na třetí místo těsně o 4 body dosáhl Stefan Durkovic před Dominikem Reichmanem. 

HráčBodyVýhryProhry
1. Jakub Bláha247160
2. Jiří Jung185116
3. Stefan Durkovic17486

NHL 20 - Xbox

 • Počet hráčů v sezóně: 7
 • Počet odehraných zápasů: 14
 • Procento odehraných zápasů:  64% z 22 vypsaných
NHL liga na Xboxu byla nejmenší, co do počtu hráčů v první sezóně.

Petr Böhm se rychle zlepšoval a nakonec dosáhl v jarní sezóně NHL na Xboxu na 1. místo. A není divu, že to šlo tak rychle, protože v době koronovariové strávil hraním i 6 hodin denně. Jinak dříve hrával spíš nárazově a občas si zahraje také F1 2019. Petr hokej hraje i na živo a občas si zahraje také badminton. Jeho oblíbenými týmy jsou Kometa Brno, Vienna Capitals, Medvescak Zagreb. Gaming ligu hraje za Washington Capitals.

Petru Ilievovi se tolik nepovedlo poslední kolo a nakonec z toho bylo "až" druhé místo.  V prvních dvou kolech neztratil ani jednu Martin Dočkal, ale v posledním kole už nepokračoval a tak na něj zbylo 3. místo.

HráčBodyVýhryProhry
1. Petr Böhm7255
2. Petr Iliev5245
3. Martin Dočkal5060
Ať se daří v druhé sezóně a mějte radost ze hry!

vl-petr.jpg
Petr Lundák - stvořitel Gaming ligy

Diskuze ke článku

Prosím přihlas se pokud chceš komentovat. Nemáš účet na Gaming lize? Zaregistruj se!

Platební metody

Platební metody

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím