Načítám…
Nejlepší hráči ročníku 2020

Nejlepší hráči ročníku 2020

26. Říjen 2020

Celkem se v ročníku 2020 odehrálo v Gaming lize 1 781 zápasů. Nyní si představíme nejlepší hráče ročníku 2020 v hrách FIFA 20 a NHL 20.

Nejlepší ve hře FIFA 20 na PS

xbox.JPG

Na první místo ve hře FIFA 20 na PS se postupně propracoval Leoš Weber (Leoned17CZ), nejmladší hráč z top 3 hráčů ze všech lig v rámci Gaming ligy. Leoš začal hrát FIFU od ročníku 15. Pochází z Plzně a je také fanouškem plzeňské Viktorie. Ve hře nejčastěji hraje za Francii, Manchester City nebo FC Barcelona. Mimo FIFY si občas zahraje i střílečky Call of Duty nebo Star Wars Battlefront. Aktivně se věnuje florbalu. Chtěli by hrát ale i fotbal. Snad mu to půjde alespoň tak jako v tom virtuálním světě :)

Na druhém místě celkově skončil Matěj Beznoska (Beznyyy6), který zvítězil v první sezóně. A v přátelském zápase proti T9Lakymu z FCVP Esport dokonce jednou dokázal zvítězit. Pak se mu v dalších sezónách ale už tolik nedařilo. Matěj pochází z Nehvizd u Horních Počernic a od malička fandí Slávii. Ve FIFĚ nejčastěji hraje za Juventus nebo Francouzskou reprezentaci. Fotbal hraje i na živo za Sokol Dolní Počernice B. Mimo FIFY, kterou pravidelně hraje od FIFY 18, si rád zahraje i formule nebo Call of Duty.

Třetí skončil Roman Vrábel (Vrabelis), jediný slovenský zástupce v top 3 v této lize. Roman pochází z Nitry, kde žije dodnes. FIFU začal hrát už v roce 2004 a když má čas, tak aktuálně hraje 2-3 hodiny denně. Je fanouškem FC Barcelona a hraje za ni také většinou ve hře. Případně zvolí Bayern. Fotbal hraje i v reálném světě nejen virtuálně. Teď je sice po operaci kolene, ale jinak hraje nejvyšší ligu v malém fotbale v Nitře. Mimo FIFY si občas zahraje také NBA, The Last of Us nebo Call of Duty.

HráčBodyVýhryProhry + skreče
1. Leoš Weber1 365 b.3324 + 2
2. Matěj Beznoska1 285 b.3720 + 11
3. Roman Vrábel1 213 b.3126 + 4

Nejlepší ve hře FIFA 20 na Xboxu

xbox.JPG

Nejvíce bodů ve FIFA 20 na Xboxu nasbíral Patrik Mikulík (patamik001). Patrik hraje FIFU už od roku 2001 a nejradši v režimu Ultimate. S ročníkem 20 není ze strany vývojářů příliš spokojen, ale věří v lepší budoucnost v dalších ročnících. Jeho srdovkou je Real Madrid, ale občas si zahraje i za Liverpool, Manchester City, PSG nebo Juventus. Hraje hlavně FIFU, ale rád si zahraje i další sportovní hry jako Rugby, NHL nebo UFC. Reálně fotbal hraje v nižších soutěžích ve svém bydlišti Těmice na Moravě. Mimo fotbalu se věnuje také tenisu.

Miroslav Slugeň (S7Miroslav) zvítězil v letní sezóně. Podzimní sezónu ale už nedohrál celou. Jen první 3 kola. Celkově z nejlepší trojice ale měl nejméně proher (9). Míra hrál první ročník FIFY v roce 2002, ale více začal hrát až po koupi Xboxu One v roce 2015. Protože je hodně soutěživý, tak od přihlášení do Gaming ligy hrál téměř každý den a bylo to na jeho výsledcích vidět. Ve FIFĚ hraje za Francii, protože mu sedí hráči v týmu, ale jinak je fanouškem Cristiana Ronalda a Brazílie, na které se mu líbí nadšení Brazilců pro fotbal. Mimo FIFY občas sáhne i po NHL. A závodně hrál fotbal v žácích za Moravský Krumlov, kde také bydlí. Teď už hraje jen s kamarády a rád si zahraje také squash nebo si jde zaběhat.

Na 3. místě se udržel Jan Šípek (SipaN89). Honza hraje pravidelně FIFU od ročníku 16, ale hrával s kamarády už od roku 2006. Rád si zahraje i další sportovní hry. Hlavně NHL a NBA 2K. Naživo fotbal hrál v mládeži a pak přešel na basket, ale tam už aktivní kariéru kvůli zranění ukončil. Honza je z Plzně a tak je jeho oblíbeným týmem Viktorka. V lize většinou nastupuje za Liverpool. Honza jako jeden z mála hráčů hrál zároveň také ligu v NHL 20.

HráčBodyVýhryProhry + skreče
1. Patrik Mikulík815 b.4114 + 3
2. Miroslav Slugeň611 b.389 + 1
3. Jan Šípek559 b.2830 + 6

Nejlepší ve hře FIFA 20 na PC

xbox.JPG

Nejlepším hráčem na PC ve FIFA 20 byl dvacetiletý Filip Farkaš (BavendoFarky). Celkově v ročníku jen třikrát prohrál. Filip začal hrát FIFU od ročníku 19, kde začal hrát v režimu Ultimate a teď hraje pravidelně víkendovou ligu. V lize hraje nejčastěji za Francii a také Liverpool, na což jako fanoušek Manchesteru United není zrovna pyšný, ale ve hře mu sedí víc. Fotbal hrával v dorostu za FC Košice a poté se přesunul do MŠK Tesla Stropkov, kde hrál 3. ligu. Teď už ale hraje jen rekreačně. Jinak si občas zahraje s kamarády Counter Strike a když si chce odpočinout, tak Heartstone.

Adam Babic (Sawy) se na druhé příčce v lize na PC držel od začátku. Jen v podzimní sezóně se před něj dostal nakonec třetí Evžen Horák. FIFU online hraje od ročníku 15 a mimo FIFY si rád zahraje také Hearthstone a CS GO. V lize hraje většinou za svůj oblíbený Real Madrid a jen občas ho vymění za Liverpool. Fotbal hrál i reálně, ale teď je po operaci, tak teď je to spíš jen na stolní tenis. Jinak pochází z malé obce Jalšovík ze středního Slovenska a aktuálně žije v Bratislavě.

Třetí místo vybojoval Evžen Horák (INAEKrabs). Hraje FIFU už 14 let, ale aktivněji 3 roky a už od mala hraje také fotbal. Aktuálně za Rymice ve Zlínské kraji, kde také bydlí. V nejnižší soutěži nastupuje na postupu stopera a rád by si někdy zahrál alespoň krajský přebor. Jeho oblíbený tým je Machester City, ale v lize hraje hlavně za FC Barcelonu. Mimo FIFY si rád zahraje Assassin's Creed, World of Warcraft a sem tam střílečky a závodní hry.

HráčBodyVítězstvíProhry + skreče
1. Filip Farkaš699 b.503 + 6
2. Adam Babic557 b.3416 + 11
3. Evžen Horák526 b.3423 + 3

Nejlepší ve hře NHL 20 na PS

xbox.JPG

Jediným hráčem, který zůstal mezi nejlepší trojicí ve všech třech sezónách byl Štefan Ďurkovič (mlska475900). Hráč, který pochází z Topoľčian, hrál NHL už 96, ale více hraje od ročníku 09. V lize hraje hlavně za Tampu nebo Arizonu, ale raději má hru v Ultimate režimu. Štefan hrál hokej i profesionálně a byl dokonce v mládežnických výběrech Slovenska. Teď už hraje ale jen rekreačně a připojí k tomu občas tenis nebo Spartan race.

Druhé místo obsadil Tibi Friedl (Ctibi91), pocházející z Karviné. Tibi hrál aktivně NHL až tento rok, dříve spíš jen nárazově u kamarádů. Dříve hrával hlavně PES a fotbal hraje i aktivně v podobě malého fotbalu. V lize ho nejčastěji uvidíte, že hraje za Boston, ale jinak nemá vyloženě oblíbený hokejový tým.

Třetí místo těsně udržel Lukas Sloboda (Freedom7171), který jako jediný z oceněných nebyl ani jednou mezi nejlepší trojicí v sezóně. Jarní sezónu ještě nehrál, ale dobré výkony v dalších dvou mu vynesly celkové třetí místo jen 4 body před čtvrtým Rastislavem Polgárem.

HráčBodyVítězstvíProhry + skreče
1. Stefan Durkovic669 b.388 + 2
2. Tibi Friedl407 b.2125 + 8
3. Lukas Sloboda310 b.1516 + 1

Všichni z nejlepší trojice byli uvedení do síně slávy v jednotlivých ligách

Gratulace všem, kteří se dostali mezi nejlepší trojici v jednotlivých ligách! Ostatní třeba mohli vyhrát něco z losovaných cen. A pokud se ani to nepovedlo, snad jste měli alespoň radost ze hry. Ať vás baví ročník 2021!

vl-petr.jpg
Petr Lundák - stvořitel Gaming ligy

Diskuze ke článku

Prosím přihlas se pokud chceš komentovat. Nemáš účet na Gaming lize? Zaregistruj se!

Platební metody

Platební metody

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím